en
31.01.2015.

Bez hrvatskih tenisača u 2. kolu kvalifikacija

Bez hrvatskih tenisača u 2. kolu kvalifikacija Zagreb Indoors
Prvi put otkako se održava PBZ Zagreb Indoors niti jedan hrvatski tenisač nije uspio proći ni prvo kolo kvalifikacija. Sedmorica su nastupili i svi su eliminirani, iako su neki bili na dobrom putu prema pobjedi.
Možda najveću priliku je imao Filip Veger, koji je protiv Bjelorusa Jegora Gerasimova  imao „break“ loptu za 4:1 u trećem setu. Nikola Mektić (na slici) je izvrsno odigrao prvi set protiv drugog nositelja, Uzbekistanca Dustova, osvojivši ga sa 6:1, a kod 2:2 u drugoj dionici imao je 15-40, no nije uspio dovršiti posao.
Svi ostali eliminirani su bez osvojena seta, iako se Duje Kekez dobro držao u meču protiv Austrijanca Fischera. Međutim, u tie-breaku prvog seta propustio je set loptu, a kad je početkom druge dionice izgubio servis Austrijancu je bio otvoren put prema pobjedi…
Na kraju je, međutim, ostala utjeha da je prvu prepreku prošao barem Frank Dancevic, Kanađanin hrvatskih korijena.
Kvalifikacije se nastavljaju u nedjelju s početkom u 11 sati, a za prolaz na glavni turnir potrebno je ubilježiti tri pobjede.