YouTube
hr

Order of play

09/02 Sunday
RoundCourtTimePlayerPlayerScore
MDDFCENTRE COURT14:00 Philipp MARX (GER)
Michal MERTINAK (SVK)
VS2 Jean-Julien ROJER (NED)
2 Horia TECAU (ROU)
6:3, 4:6, 2-10
MDFCENTRE COURTNot before 17:001 Tommy HAAS (GER)VS5 Marin CILIC (CRO)3:6, 4:6
08/02 Saturday
RoundCourtTimePlayerPlayerScore
MDSFCENTRE COURT16:005 Marin CILIC (CRO)VSQ Bjorn PHAU (GER)6:3, 6:4
MDSFCENTRE COURTfollowed by1 Tommy HAAS (GER)VSLL Daniel EVANS (GBR)5:7, 6:4, 6:3
MDDSFCENTRE COURTfollowed by Philipp MARX (GER)
Michal MERTINAK (SVK)
VS4 Marin DRAGANJA (CRO)
4 Mate PAVIC (CRO)
6:3, 6:4
07/02 Friday
RoundCourtTimePlayerPlayerScore
MDQFCENTRE COURT12:00 Dudi SELA (ISR)VSQ Bjorn PHAU (GER)4:6, 3:6
MDQFCENTRE COURTNot before 14:305 Marin CILIC (CRO)VS4 Ivan DODIG (CRO)7:5, 6:4
MDQFCENTRE COURTfollowed by3 Philipp KOHLSCHREIBER (GER)VSLL Daniel EVANS (GBR)4:6, 6:2, 4:6
MDQFCENTRE COURTfollowed by1 Tommy HAAS (GER)VSQ Andrey KUZNETSOV (RUS)7:6 (6), 6:4
MDDSFCENTRE COURTfollowed by Marcelo DEMOLINER (BRA)
Purav RAJA (IND)
VS2 Jean-Julien ROJER (NED)
2 Horia TECAU (ROU)
6:7 (4), 6:3, 6-10
06/02 Thursday
RoundCourtTimePlayerPlayerScore
MD2CENTRE COURT12:00Q Bjorn PHAU (GER)VS Mikhail YOUZHNY (RUS)4:6, 7:5, 6:1
MD2CENTRE COURTNot before 14:303 Philipp KOHLSCHREIBER (GER)VS Andrey GOLUBEV (KAZ)6:4, 6:2
MD2CENTRE COURTNot before 17:00 Ivo KARLOVIC (CRO)VS4 Ivan DODIG (CRO)6:7 (5), 3:6
MD2CENTRE COURTfollowed by1 Tommy HAAS (GER)VS Benjamin BECKER (GER)4:6, 6:3, 6:3
MD2COURT 111:00 Dudi SELA (ISR)VS Lukas LACKO (SVK)6:3, 6:2
MD2COURT 1followed byQ Michael BERRER (GER)VSLL Daniel EVANS (GBR)6:1, 1:6, 6:7 (4)
MDDQFCOURT 1followed by Philipp MARX (GER)
Michal MERTINAK (SVK)
VSWC Toni ANDROIC (CRO)
5 Marin CILIC (CRO)
7:5, 6:3
MDDQFCOURT 1followed by Sergiy STAKHOVSKY (UKR)
Mikhail YOUZHNY (RUS)
VS2 Jean-Julien ROJER (NED)
2 Horia TECAU (ROU)
w. o.
MD2COURT 1followed byQ Andrey KUZNETSOV (RUS)VS8 Igor SIJSLING (NED)1:6, 6:3, 7:6 (5)
05/02 Wednesday
RoundCourtTimePlayerPlayerScore
MD1CENTRE COURT11:00 Lukas ROSOL (CZE)VS Dudi SELA (ISR)3:6, 6:7 (2)
MD1CENTRE COURTfollowed by Andrey GOLUBEV (KAZ)VS Victor HANESCU (ROU)7:6 (6), 4:6, 7:6(5)
MDD1CENTRE COURTNot before 14:304 Ivan DODIG (CRO)
1 Marcelo MELO (BRA)
VS Philipp MARX (GER)
Michal MERTINAK (SVK)
3:6, 4:6
MD2CENTRE COURTNot before 17:005 Marin CILIC (CRO)VS Dusan LAJOVIC (SRB)6:4, 7:5
MD1CENTRE COURTfollowed by Blaz KAVCIC (SLO)VS8 Igor SIJSLING (NED)7:6 (4) 3:6, 4:6
MD1COURT 111:00 Jan HAJEK (CZE)VSLL Daniel EVANS (GBR)3:6, 1:6
MD1COURT 1followed byQ Andrey KUZNETSOV (RUS)VS Sergiy STAKHOVSKY (UKR)6:4, 7:6 (8)
MDDQFCOURT 1followed by4 Marin DRAGANJA (CRO)
4 Mate PAVIC (CRO)
VS Jonathan ERLICH (ISR)
Lukas ROSOL (CZE)
6:2, 6:4
MDD1COURT 1followed by Michael BERER (GER)
1 Tommy HAAS (GER)
VS Sergiy STAKHOVSKY (UKR)
Mikhail YOUZHNY (RUS)
6:7 (4), 3:6
MDD1COURT 1followed by Benjamin BECKER (GER)
Daniel BRANDS (GER)
VS2 Jean-Julien ROJER (NED)
2 Horia TECAU (ROU)
2:6, 3:6
MDDQFCOURT 1followed by Marcelo DEMOLINER (BRA)
Purav RAJA (IND)
VS3 Johan BRUNSTROM (SWE)
3 Julian KNOWLE (AUT)
6:3, 7:5
04/02 Tuesday
RoundCourtTimePlayerPlayerScore
MDD1CENTRE COURT11:30WC Dino MARCAN (CRO)
WC Nikola MEKTIC (CRO)
VS3 Johan BRUNSTROM (SWE)
3 Julian KNOWLE (AUT)
2:6, 6:7 (3)
MD1CENTRE COURTNot before 14:30Q Bjorn PHAU (GER)VSWC Ante PAVIC (CRO)6:3, 6:4
MD1CENTRE COURTNot before 17:00Q Michael BERRER (GER)VSWC Borna CORIC (CRO)6:4, 3:6, 6:4
MD1CENTRE COURTfollowed by Daniel BRANDS (GER)VS Ivo KARLOVIC (CRO)7:6(4), 5:7, 6:7 (3)
MDD1COURT 111:30 Frantisek CERMAK (CZE)
Mikhail ELGIN (RUS)
VS Marcelo DEMOLINER (BRA)
Purav RAJA (IND)
3:6, 4:6
MDD1COURT 1slijedi Jonathan ERLICH (ISR)
Lukas ROSOL (CZE)
VS Tomasz BEDNAREK (POL)
Mateusz KOWALCZYK (POL)
6:1, 6:4
MD1COURT 1followed by Dusan LAJOVIC (SRB)VSQ Pedja KRSTIN (SRB)6:2, 6:3
MDD1COURT 1followed by4 Marin DRAGANJA (CRO)
4 Mate PAVIC (CRO)
VS Jesse HUTA GALUNG (NED)
Frank MOSER (GER)
6:4, 6:4
MD1COURT 1followed by Lukas LACKO (SVK)VS Jan-Lennard STRUFF (GER)6:4, 6:4
03/02 Monday
RoundCourtTimePlayerPlayerScore
Q3CENTRE COURT12:00Q Michael BERRER (GER)VS5 Marco CECCHINATO (ITA)6:2, 6:2
Q3CENTRE COURTNot before 14:30Q Andrey KUZNETSOV (RUS)VS4 Mate PAVIC (CRO)6:7 (3), 6:3, 7:6(4)
MD1CENTRE COURTNot before 17:005 Marin CILIC (CRO)VSWC Mate DELIC (CRO)6:4, 6:4
MD1CENTRE COURTfollowed by Jesse HUTA GALUNG (NED)VS Benjamin BECKER (GER)7:6 (4), 3:6, 6:7(6)
MDD1CENTRE COURTfollowed by Ivo KARLOVIC (CRO)
Franko SKUGOR (CRO)
VSWC Toni ANDROIC (CRO)
WC Marin CILIC (CRO)
7:6(3), 4:6, 7-10
Q3COURT 112:00Q Pedja KRSTIN (SRB)VS8 Martin FISCHER (AUT)2:6, 6.3, 6:2
Q3COURT 1followed byLL Daniel EVANS (GBR)VSQ Bjorn PHAU (GER)3:6, 4:6
02/02 Sunday
RoundCourtTimePlayerPlayerScore
Q2CENTRE COURT11:00Q Pedja KRSTIN (SRB)VS Gianluigi QUINZI (ITA)7:5, 6:2
Q2CENTRE COURTfollowed by4 Mate PAVIC (CRO)VS7 Flavio CIPOLLA (ITA)2:6, 7:5, 6:4
Q2CENTRE COURTfollowed byQ Michael BERRER (GER)VS Jaroslav POSPISIL (CZE)6:3, 6:4
Q2CENTRE COURTfollowed byQ Bjorn PHAU (GER)VS6 Matteo VIOLA (ITA)6:4, 3:6, 6:3
Q2COURT 111:00 Andrea ARNABOLDI (ITA)VS8 Martin FISCHER (AUT)2:6, 0:6
Q2COURT 1followed byQ Andrey KUZNETSOV (RUS)VS Dennis NOVAK (AUT)6:3, 6:2
Q2COURT 1followed byWC Stefano NAPOLITANO (ITA)VS5 Marco CECCHINATO (ITA)4:6, 6:7 (5)
Q2COURT 1followed byLL Daniel EVANS (GBR)VS Karol BECK (SVK)4:6, 6:3, 7:5
01/02 Saturday
RoundCourtTimePlayerPlayerScore
Q1CENTRE COURT10:00 Piotr GADOMSKI (POL)VS Andrea ARNABOLDI (ITA)6:7 (6), 5:7
Q1CENTRE COURTfollowed by1 Marcos BAGHDATIS (CYP)VSQ Pedja KRSTIN (SRB)6:2, 4:6, 4:6
Q1CENTRE COURTfollowed byWC Dino MARCAN (CRO)VS7 Flavio CIPOLLA (ITA)4:6, 4:6
Q1CENTRE COURTfollowed by4 Mate PAVIC (CRO)VSWC Toni ANDROIC (CRO)7:6 (5), 7:6 (5)
Q1CENTRE COURTfollowed byWC Mladen MITAK (CRO)VS5 Marco CECCHINATO (ITA)3:6, 2:6
Q1CENTRE COURTfollowed by4 Marin DRAGANJA (CRO)VS Jaroslav POSPISIL (CZE)1:6, 1:6
Q1CENTRE COURTfollowed byWC Nikola MEKTIC (CRO)VS6 Matteo VIOLA (ITA)3:6, 7:5, 5:7
Q1CENTRE COURTfollowed byLL Daniel EVANS (GBR)VS Adrian SIKORA (SVK)6:3, 7:6 (2)
Q1COURT 110:00 Farrukh DUSTOV (UZB)VS8 Martin FISCHER (AUT)1:6, 2:6
Q1COURT 1followed by Yannick MERTENS (BEL)VS Gianluigi QUINZI (ITA)2:6, 5:7
Q1COURT 1followed byQ Andrey KUZNETSOV (RUS)VS Louk SORENSEN (IRL)7:5, 6:4
Q1COURT 1followed by Riccardo BELLOTTI (ITA)VS Dennis NOVAK (AUT)5:7, 4:6
Q1COURT 1followed by Salvatore CARUSO (ITA)VSWC Stefano NAPOLITANO (ITA)6:7 (2), 3:6
Q1COURT 1followed byQ Michael BERRER (GER)VS Norbert GOMBOS (SVK)6:0, 6:3
Q1COURT 1followed by Ivo KLEC (SVK)VSQ Bjorn PHAU (GER)1:6, 2:6
Q1COURT 1followed by Karol BECK (SVK)VS Jan HERNYCH (CZE)6:2, 4:6, 6:1